Projekty aktualne

• Rozwój Szkoły Podstawowej w Jaświłach – mali specjaliści
    • Projekt „Rozwój Szkoły Podstawowej w Jaświłach – mali specjaliści” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, realizowany w ramach: OSI PRIORYTETOWEJ IX: ROZWÓJ LOKALNY, DZIAŁANIA 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, PIORYTET INWESTYCYJNY 9.6 Strategie rozwoju lokalnego kierowane przez społeczność.

Cel główny projektu:

Celem głównym projektu jest nabycie kompetencji kluczowych i  uniwersalnych przez min. 63 uczniów (32K, 31M) ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach, podniesienie kompetencji przez min. 10 nauczycieli (9K, 1M) ze Szkoły Podstawowej, a także doposażenie pracowni komputerowej i przedmiotowych w okresie do końca VI 2021 r.

Oferta projektu:

1. Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne na rynku pracy, w tym:
        1. Kreatywne zajęcia kształtujące umiejętność uczenia się,
        2. Warsztaty muzyczne kształtujące umiejętności uniwersalne uczniów ze SP w Jaświłach,
        3. Nowoczesne i innowacyjne zajęcia TIK ukierunkowane na zawody przyszłości wraz z doposażeniem pracowni komputerowej
          i przedmiotowych,
        4. Zajęcia z języka angielskiego dla najmłodszych,
        5. Zajęcia przyrodnicze metodą eksperymentu,
        6. Zajęcia matematyczne metodą eksperymentu.
      2. Wsparcie specjalistyczne, w tym:
        1. Zajęcia logopedyczne,
        2. Zajęcia emocjonalno-społeczne.
      3. Wzbudzanie zainteresowań i wyobraźni uczniów – zajęcia poza szkołą, w tym:
        1. Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego.
      4. Podniesienie kompetencji nauczycieli poprzez udział w szkoleniach, w tym:
        1. Szkolenie dla nauczycieli – realizacja zajęć za pomocą metody eksperymentu.

Grupa docelowa:

Grupę docelową Projektu stanowić będzie łącznie 70 (35 dziewczynek, 35 chłopców) uczniów z klas I-IV oraz 11 nauczycieli (9K, 2M) ze Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja
      w Jaświłach, którzy zamieszkują zgodnie z Kodeksem Cywilnym, pracują lub uczą się na obszarze LGD Fundusz Biebrzański.

Rekrutacja:

Rekrutacja ograniczona jest wyłącznie do uczniów klas I-IV oraz nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach – ma charakter zamknięty. Rekrutacja będzie prowadzona we IX 2020 r.

Rekrutacja do Projektu będzie prowadzona z użyciem odpowiednich kanałów informacyjno-promocyjnych. Zgłoszenie do Projektu nastąpi poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego oraz dostarczenie go osobiście, faxem lub e-mailem szkolnemu koordynatorowi.

Termin naboru:

wrzesień 2020 r.

E-mail projektu: projekty@proanima.pl

Kryteria formalne:

• uczeń Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Jaświłach z klas I-IV,
      • nauczyciel: zatrudnienie w SP w Jaświłach.

Kryteria pierwszeństwa:

W przypadku uczniów:

• uczniowie z niepełnosprawnościami/SPE: +10pkt,
      • uczniowie objęci dyskryminacją wielokrotną: +9pkt.

W przypadku szkoleń z zakresu prowadzenia zajęć metodą eksperymentu dla nauczycieli:

• nauczyciel przedmiotów matematycznych/przyrodniczych + 5pkt; weryfikacja: lista nauczycieli zatwierdzona przez dyrekcję.

Okres realizacji:

Okres trwania projektu: 01.08.2020 r. – 30.06.2021 r.

Efekty projektu:

Nabycie przez 63 uczniów ze SP w Jaświłach kompetencji kluczowych lub umiejętności uniwersalnych oraz uzyskanie kwalifikacji lub nabycie kompetencji przez 10 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej po opuszczeniu programu.

Lider projektu/Biuro projektu:
      ul. Jagienki 4, 15-480 Białystok
      e-mail: projekty@proanima.pl

Partner projektu:

Gmina Jaświły

Jaświły 7, 19-124 Jaświły

tel. 85 727 80 10

e-mail: gmina@jaswily.iap.pl

Realizator projektu:

Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja

w Jaświłach

Jaświły 71, 19-124 Jaświły

tel. 85 716 80 51

e-mail: sekretariat@jaswily.pl

Wartość dofinansowania z UE: 106 526,23 zł.

Pliki do pobrania: