Projekty zrealizowane

• KPRM – Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego Mediów Polskich na Wschodzie
    • Rodzaj zadania publicznego:

Pomoc Polonii i Polakom za granicą

Tytuł zadania:

Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego Mediów Polskich na Wschodzie

Okres realizacji zadania:

Rozpoczęcie
      2023–04–01
      2023–12–31

Cel główny zadania:

Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego Mediów Polskich na Wschodzie to innowacyjny projekt, którego celem jest aktywizacja wolontariuszy spośród Polonii i Polaków skupionych wokół Federacji Mediów Polskich na Wschodzie (głównie kraje byłego ZSRR). Aktywizacja nastąpi poprzez zwiększenie ich kompetencji za pomocą szkoleń dziennikarskich ze specjalistami, a także za pomocą zajęć praktycznych i mentoringu przeprowadzonych przez pracowników redakcji portalu Proanima.pl prowadzonego przez Fundację Pro Anima. Wyszkolenie 20 “Ambasadorów Polskości”, którzy będą promować polską kulturę w swoim kraju zamieszkania wpłynie na zmianę negatywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej na znacznie korzystniejszy. Przy realizacji projektu Wnioskodawca będzie korzystał z doświadczenia i wiedzy redakcji zrzeszonych w Federacji Mediów Polskich na Wschodzie.

Akademia Dziennikarstwa Obywatelskiego Mediów Polskich na Wschodzie

Oferta realizowana przez: Fundacja Pro Anima

W ramach konkursu: Polonia i Polacy za Granicą 2023 ogłoszonym przez: Kancelaria Prezesa Rady MinistrówDepartament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą